História hier o peniaze

Málokto vie, že história hier siaha do veľmi ďalekej minulosti. Ľudstvo sa odjakživa zabávalo a tam, kde sa zhromažďovali veľké skupiny ľudí určite prebiehala nejaká forma hier. Nižšie uvádzame zopár míľnikov.

Najstaršie záznamy o gamblingu pochádzajú z obdobia rokov 2300 pred Kristom. V starovekej Číne sa objavili dlaždice, ktoré sa pravdepodobne používali na hru typu lotéria. Našli sa papieriky vo forme lístkov kena, ktoré mali pravdepodobne slúžiť ako lotéria na financovanie stavebných prác vrátane výstavby Veľkého čínskeho múru.

Hracie kocky

V období rokov 500 pred Kristom starí Gréci a Rimania objavili hracie kocky. V starovekom Ríme boli zakázané všetky typy hry o peniaze aj spomínaná hra s kockami, no Rimania boli vynaliezaví a objavili prvé žetóny, o ktoré sa hralo.

Hracie karty

Prvé hracie karty vznikli v 9 storočí v Číne. Nie je úplne jasné aké typy kariet to boli, pretože niektoré zdroje uvádzajú, že išlo o karty podobné dnešnej hre domino.

Prvé herne

Prvé herne, kasína respektíve vznikli v 17. storočí v Taliansku. Prvé verejné legálne kasíno Ridotto bolo založené v Benátkach v roku 1638, aby poskytovalo kontrolované prostredie pre gambling. Neskôr sa začali kasína objavovať po celej kontinentálnej Európe.

Prvá ruleta

Prvá ruleta vo forme ako ju poznáme dnes vznikla v roku 1796 v Paríži. Dnes ju ironicky označujeme aj ako koleso americkej rulety s dvojitou nulou. Trvalo zhruba 50 rokov kým sa vytvorila európska verzia s jednou zelenou nulou a rozšírila sa po celej Európe, po tom ako ju slávne kasíno Monte Carlo prijalo za svoju.


Dôveryhodný webový portál

Overená firma

Google overená firma

Sme slovenská overená firma. Vytvárame recenzie, poskytujeme návody a výhodné promo kódy ako napríklad: DOXXbet skaut kód, SYNOTtip bonusový kód, Fortuna promo kód a Tipsport akčný kód. Prehľadne zoraďujeme vstupné bonusy, poskytujeme novinky zo slovenských online kasín a hodnotíme stratégie kasínových hier. Umožňujeme neobmedzene si vyskúšať kasínové hry v demo móde. Ak sa Vám to páči, zanechajte nám spätnú väzbu.

Početná komunita

Početná komunita

Združujeme tisícky aktívnych hráčov na našej facebookovej stránke, kde im poskytujeme novinky zo sveta slovenských online kasín. Pravidelne vytvárame ukážky automatových a stolných hier na našom YouTube kanály. Novinky je taktiež množné sledovať na sociálnej sieti X a Instagrame. Neváhajte nás sledovať na našich kanáloch a zabezpečte si, že vždy budete výborne informovaný.

Úrad pre reguláciu hazardných hier

Oficiálne kasína

Náš zoznam obsahuje iba online kasína, ktoré majú na Slovensku oficiálnu licenciu a sú pod dohľadom Úradu pre reguláciu hazardných hier. Vyberte si najlepšie online casino v ktorom môžete hrať bez obáv o Vaše vklady a výhry. Všetky hry majú riadne vystavený certifikát a jasne spísané pravidlá hry od Technického skúšobného ústavu Piešťany, ktorý garantuje jasne definovanú výhernú tabuľku.

Poker

Pravdepodobne okolo roku 1829 vznikla prvá forma hry poker. Je ťažké určiť presný pôvod pokru, pretože má viacero predchodcov, niektorých až zo 17 storočia z Perzie. Dobre známy predchodca je aj francúzsky Poque. Popularita pokru rástla v 70 rokoch minulého storočia, keď sa začali hrať svetové pokrové turnaje v Las Vegas, no najväčší boom nastal s príchodom online pokru. Keď amatérsky hráč Chris Moneymaker vyhral svetový pokrový šampionát v roku 2003 cez online hru, zlákalo to veľa ľudí, pretože si predstavili seba ako online pokrových milionárov.

Prvý hrací automat

Prvý hrací automat vyvinuli okolo roku 1891 páni Sittman a Pitt v New Yorku, ktorý používal 52 kariet na bubnoch, aby vytvoril určitú formu pokru. V rovnakom čase vznikol aj automat Liberty Bell Charles Fey v San Franciscu a znamenal veľkú revolúciu v herných automatoch. Prvé automaty vydávali namiesto peňazí žuvačky a cigary. V 1976 vznikol prvý video herný automat a vyformoval tak veľmi populárny segment online herné automaty.

Blackjack

Pravdepodobne prvá forma blackjack hry vznikla zo španielskej hry ventiuna, no úplne priamym moderným predchodcom black jack je francúzska hra vingt-et-un zo 17 storočia, ktorá sa dostala do USA cez francúzskych prisťahovalcov. Názov black jack bol americkou inováciou a hral sa hlavne na špeciálnych kasínových akciách v Nevade v 1930.

V súčasnosti sa to po celom svete presúva do online priestoru.

Vstupný bonus Použitie skaut kódu pri registrácií: AFF1160 odomyká nasledovné bonusy po registrácií: BONUS BEZ VKLADU: 75 FREE SPINOV na Berry Berry Bonanza automate. Voľná športová stávka 3 €. Prvá športová stávka do výšky 50 € bez rizika. Po prvom vklade: Vstupný bonus vo výške 100 % prvého vkladu až do 10 000 € a ďalších 250 FREE SPINOV.