Výherné automaty za skutočné peniaze

Obsah:

Hracie automaty sú azda najväčším lákadlom pre hráčov v kamenných aj online kasínach. Ich popularita stúpa pravdepodobne aj preto, že v súčasnosti ponúkajú nespočetné množstvo výhod pre hráčov vo forme rôznych bonusov aj bez vkladu, voľných zatočení či hier zdarma na skúšku. Stačí si vybrať z ponuky konkrétneho kasína.

Táto tradičná hra má však dlhú históriu. Medzi ľuďmi sa dodnes nájdu nadšenci, ktorí sa o staré historické automaty starajú alebo ich dokonca rekonštruujú.

História automatov

Prvý mechanický automat bol hodinový strojček. Pokiaľ hráč zatiahol za páku, roztočil sa hriadeľ proti silnej pružine a natiahol druhú pružinu s hákom. Na konci zatiahnutia páky sa hák spojil s druhým hriadeľom, ktorý roztočil bubny automatu. Druhý hriadeľ potom zaistil, že sa jednotlivé bubny pomaly zastavili. Najpodstatnejšou časťou boli samotné hodiny alebo hodinový mechanizmus, ktorý zastavil zatočenie. Tieto hodiny boli sústavou niekoľkých ozubených koliesok, a teda nič komplikované. Hráči si uvedomili, že pokiaľ páku vrátia späť pred dotočením, majú tak vyššiu šancu na výhru.

Aj v našich slovenských a českých končinách vznikali krásne a unikátne historické automaty, ktoré sú zaujímavé svojím fungovaním. Nižšie sú popísané niektoré z nich.

Bajazzo neznámy výrobca

Tento automat nie je ešte typickým automatom, ktorý poznáme z dnešnej doby. Nemá žiadne valce, ale namiesto toho má cestičky z kovových plátkov, ktoré berú vhodené mince. Automat je doplnený o malú kresbu gašparka. Treba uznať, že dnešné automaty sú rozhodne viac esteticky zaujímavé.

Historický výherný automat Bajazzo
Historický výherný automat Bajazzo 2

Na druhom obrázku môžeme vidieť mechanizmus tohto automatu. Je to upevnenie kovových plátkov, ktoré má na sebe aj mechanizmus na vyplatenie výhry.

Forsastra – automat na voňavku

Nie všetky automaty musia byť výherné. Tento automat vyplácal voňavky 😊

Historický výherný automat Forsastra

František Komínek a jeho automat

Automat zabudovaný v stene je veľmi zaujímavý. Podľa tejto fotky spadne minca po vhodení do jednej z dierok a potom si vyberie, ktorou cestou bude padať dole. Podľa toho sa vyplatila výhra.

Historický výherný automat František Komínek

Bimbo automat

Tento automat fungoval na princípe vystreľovania guličiek. Najprv sa do automatu vhodila nejaká minca (napr. 50 halierov), zatočilo sa prvou páčkou a vystrelila sa gulička. Po vystrelení guličky sa otočilo páčkou vpravo.

Historický výherný automat Bimbo
Historický výherný automat Bimbo 2

60. roky – automat goldfinger

Tento automat sa tým, ktoré môžeme vidieť v kasínach podobá asi najviac. Už má klasickú farebnú potlač, veľkú páku, ktorá roztočí bubny a zaistí výhru. Zaujímavé sú biele šípky, ktoré sú okolo tlačidiel. Tieto tlačidla podržia jeden stĺpec alebo aj viac, pokiaľ v nich zrovna padlo niečo vhodné.

Historický výherný automat goldfinger

Dôveryhodný webový portál

Overená firma

Google overená firma

Sme slovenská overená firma. Vytvárame recenzie, poskytujeme návody a výhodné promo kódy ako napríklad: DOXXbet skaut kód, SYNOTtip bonusový kód, Fortuna promo kód a Tipsport akčný kód. Prehľadne zoraďujeme vstupné bonusy, poskytujeme novinky zo slovenských online kasín a hodnotíme stratégie kasínových hier. Umožňujeme neobmedzene si vyskúšať kasínové hry v demo móde. Ak sa Vám to páči, zanechajte nám spätnú väzbu.

Početná komunita

Početná komunita

Združujeme tisícky aktívnych hráčov na našej facebookovej stránke, kde im poskytujeme novinky zo sveta slovenských online kasín. Pravidelne vytvárame ukážky automatových a stolných hier na našom YouTube kanály. Novinky je taktiež množné sledovať na sociálnej sieti X a Instagrame. Neváhajte nás sledovať na našich kanáloch a zabezpečte si, že vždy budete výborne informovaný.

Úrad pre reguláciu hazardných hier

Oficiálne kasína

Náš zoznam obsahuje iba online kasína, ktoré majú na Slovensku oficiálnu licenciu a sú pod dohľadom Úradu pre reguláciu hazardných hier. Vyberte si najlepšie online casino v ktorom môžete hrať bez obáv o Vaše vklady a výhry. Všetky hry majú riadne vystavený certifikát a jasne spísané pravidlá hry od Technického skúšobného ústavu Piešťany, ktorý garantuje jasne definovanú výhernú tabuľku.

Aký je princíp hracích automatov za skutočné peniaze ?

Na prvý pohľad môže vyzerať, že automatové hry sú náhodné. Myšlienka vychádza z RNG (Random Number Generator) alebo generátor náhodných čísel či rôznych algoritmov. Valce na automate sa točia na základe zabudovaného softvéru a výsledok s vytočenými obrázkami či číslicami je úplne náhodný. Roztočenie (spin) na automate vygeneruje vždy novú kombináciu obrázkov, symbolov alebo číslic bez ohľadu na to, aký bol výsledok predošlého spinu.

Hracie automaty sú nastavené tak, aby hráči v dlhodobom horizonte dostali naspäť určitú výhru, no nikdy to nebude 100%, a preto je dôležité vedieť, kedy prestať hrať prípadne si určiť maximálnu stávku, s ktorou bude hráč hrať.

Hracie automaty majú svoje pravidlá a nie je vhodné hrať pokiaľ ich nepoznáte, pretože môžete veľmi rýchlo prehrať. Tieto pravidlá sa týkajú najmä porozumeniu konkrétneho typu automatu a jeho výplat.

Uvedieme príklad: Pokiaľ ide o jednoriadkové hracie automaty, výhra sa väčšinou zobrazuje v hornej časti automatu, a takýto hrací automat väčšinou akceptuje maximálne 5 kreditov. Ak do tohto typu automatu hráč vhodí maximálny počet mincí, získa väčšiu šancu na výplatu jackpotu. Existujú však aj automaty, ktoré vyplatia výhru len na určitých kombináciách obrázkov, symbolov či číslic, ide teda o rôzne výherné vzorce, ktoré si nižšie rozoberieme.

Automaty – vzory a obrazce

Pokiaľ sa dôkladne pozrieme na jednotlivé automatové hry, je možné odhaliť opakujúce sa výherné vzorce. Symboly na automatoch sú často farebné symboly s rôznymi číslami, ovocím alebo drahokamami. História týchto symbolov siaha až do 20. storočia, kedy bol v Amerike zakázaný gambling. Spoločnosti sa tomuto zákazu prispôsobili a automaty upravili na výhru žuvačiek. Preto sú tieto symboly často ovocného typu – symbolizujú príchute žuvačiek. Symboly sa spájajú do výherných kombinácií. Jednotlivé symboly sa delia do niekoľkých kategórií.

Výplatné symboly

Tieto symboly sú základné symboly, vďaka ktorým môžeme vyhrať. Ďalej sa delia do troch kategórií podľa výšky výhry, ktorú za ich kombináciu môžeme získať. Týmito kategóriami sú málo, stredne a veľmi výnosné symboly. Obvyklými obrázkami sú ovocie, šťastné čísla alebo rôzne výbušniny.

Špeciálne symboly – WILD

Ktorý z hráčov by nebol rád, keby sa mu na obrazovke zobrazil wild symbol. Stačí totiž, aby sa na valci objavil jediný takýto symbol a môže nám okamžite zmeniť výsledok výhry. Jediným predpokladom je, že sa objaví na správnom mieste. Tento symbol by sa dal prirovnať k takému žolíkovi všetkých symbolov.

Bonus a Scatter symbol

Scatter a bonus symboly majú veľmi podobnú funkciu. Pokiaľ sa na automate zobrazí určité množstvo týchto symbolov (obvykle 3 a viac), vyvolajú určitý špeciálny bonus. Najčastejšie sa tak deje, keď nám napríklad padne 5 symbolov Scatter, keďže sú tieto symboly viazané na výherné rady. To znamená, že pri padnutí 5 Scatterov sa nám stávka znásobí 5x. Veľmi podobne je na tom aj bonus symbol, ktorý zaručí určitý bonus. Tieto bonusy sa líšia podľa typu výherného automatu.

Aký je rozdiel medzi troj, štvor a päť valcovým automatom ?

Trojvalcový automat

Na tomto type automatu je potrebné získať 3 symboly, ktoré sú vedľa seba na riadku. Existuje tu 27 výherných kombinácií v riadkoch. Tieto typy majú oveľa častejšie zavedené bonusové symboly, scatter symboly a wild symboly.

Wild symboly nahrádzajú akýkoľvek iný symbol na valci a znásobujú výhru.

Scatter symbol sa môže objaviť na každom z 3 valcov a väčšinou aktivuje bonusovú hru, v ktorej môže hráč získať náhodnú výhru, ktorá je stanovená podľa tabuľky. Vždy sa ale pohybuje v rozmedzí minimálnej a maximálnej výhry.

Príklad výhernej kombinácie na trojvalcovom automate

Táto kombinácia je výherná, pretože máme na každom valci rovnaký symbol, ktorý nám dáva výhernú líniu.

Výherná kombinácia trojvalcový automat

Príklad nevýhernej kombinácie na trojvalcovom automate

Táto kombinácia je nevýherná, pretože nemáme v každom stĺpci rovnaký symbol, ktorý by nám potom vytvoril riadok.

Nevýherná kombinácia trojvalcový automat

Štvorvalcový automat

Na výhru na tomto automate je potrebných 3 a viac rovnakých symbolov na prvých 3-4 susediacich valcoch. Všetky kombinácie sa vždy počítajú zľava. Na 27 výherných líniách sa počítajú 3 identické symboly na prvých 3 susediacich valcoch a zase ich počítame zľava. Na 81 výherných líniách sa počítajú 4 rovnaké symboly naprieč všetkými valcami. Vyplatená je vždy len najvyššia výhra.

Symbol wild (alebo multi-wild) je u tohto typu automatu počítaný rôznym spôsobom. Väčšinou ale platí nasledujúce:

  • Win x2 – sa započítava, pokiaľ na valcoch padne wild a 3 iné symboly takto by potom vyzeral jeden riadok: Wild, X, X, X
  • Win x4 – sa započítava, pokiaľ na valcoch padne dvakrát wild a 2 iné symboly. Jeden riadok potom vyzerá ako: Wild, Wild, X, X
  • Win x8 – sa započítava, keď na valcoch natočíme trikrát wild a jeden iný symbol. Jeden riadok by potom vyzeral nasledovne: Wild, Wild, Wild, X

Tento symbol nám nahradí akýkoľvek iný symbol na aktuálnom valci, pokiaľ by bol súčasťou výhernej kombinácie.

Príklad výhernej kombinácie na štvorvalcovom automate

Táto kombinácia je výherná, keďže máme tri identické symboly na troch valcoch vedľa seba (citróny). Symbol multiplay81 je symbolom wild a nahradí nám chýbajúci citrón.

Výherná kombinácia štvorvalcový automat

Príklad nevýhernej kombinácie na štvorvalcovom automate

Táto kombinácia je nevýherná, pretože sme nesplnili základnú podmienku, že musia byť na valcoch aspoň 3 identické symboly na troch susediacich valcoch.

Nevýherná kombinácia štvorvalcový automat

Päťvalcový automat

Tieto automaty majú prevažne 10 nemenných výherných línií. Celkový počet línií je 20. Výherné kombinácie sa tu počítajú ako počet po sebe idúcich symbolov na ktorejkoľvek z týchto línií. Vypláca sa len najvyššia výhra a tieto výhry sa pripočítavajú.

Na výhru je nutné získať aspoň 3 rovnaké symboly na prvých troch valcoch zľava. Taktiež je potrebné získať ich na 1 z 20 línií.

Príklad výhernej kombinácie na päťvalcovom automate

Na tejto kombinácií vidíme 3 čerešne, preto je táto kombinácia výherná

Výherná kombinácia päťvalcový automat

Príklad nevýhernej kombinácie na päťvalcovom automate

Tento obrázok ukazuje nevýhernú kombináciu. Nezískali sme totiž 3 rovnaké symboly na prvých troch valcoch, ale na posledných troch valcoch.

Nevýherná kombinácia päťvalcový automat

Aké automatové hry online si zahráte v slovenských online kasínach ?

V slovenských licencovaných online kasínach nájdeme prevažne online výherné automaty od českých firiem ako Synot, Apollo Games, Kajot Games alebo eGaming, ktorí sa zaoberajú prevažne vývojom klasických automatov. Veľmi populárna je aj slovenská firma Tom Horn Gaming, ktorá vyvíja okrem iných kasíno hier aj výherné automaty online.

Výhodou hier na automatoch je to, že ponúkajú rôzne zaujímavé casino bonusy pre hráčov vo forme free spiny respektíve voľné zatočenia či bonusové hry.

Kajot Games

Kajot ponúka prevažne trojvalcové a päťvalcové online automaty s klasickými ovocnými symbolmi. Najlepšie Kajot automaty, ktoré je možné zahrať si aj zdarma v online kasínach sú Joker Strong, Joker Boom, 9 Stars, Neon Fruits či Multi Vegas 81. Kajot automaty nájdete prakticky v každom slovenskom kasíne napríklad v Synottip, Doxxbet, Fortuna či Tipsport.

Apollo Games

Apollo spoločnosť sa začala orientovať na hracie automaty v roku 2007 a svoje hry dodáva prakticky do celého sveta. Najpopulárnejšie sú u nich štvorvalcové a a päťvalcové hry, ktoré ponúkajú rôzne wild symboly a bonusy zdarma. Najlepšie Apollo automaty sú Midnight Fruits 81, Dice 81, Atlantis, Slot Birds či Gangster World. Apollo automaty nájdete napríklad v online kasínach Doxxbet, Synottip, Fortuna či Tipsport.

Synot

Aj firma Synot Games má vo svojej ponuke veľké množstvo online herných automatov, ktoré si hráči môžu zahrať v slovenských online kasínach a to najmä v SynotTip. Tie najlepšie hry sú Joker´s Five, Hunter´s spirit či Turbo Gold.

eGaming

Česká spoločnosť eGaming začala vyvíjat online herné automaty od roku 2005. Najlepšie eGaming automatové hry sú Hunters Dream 2, Triple Wild Seven 5, After Dark, MultiPlay 81 či Farmer Jack. eGaming automaty nájdete napríklad v online kasínach Synottip či Tipsport aj s bonusmi.

Vstupný bonus Použitie skaut kódu pri registrácií: AFF1160 odomyká nasledovné bonusy po registrácií: BONUS BEZ VKLADU: 75 FREE SPINOV na Berry Berry Bonanza automate. Voľná športová stávka 3 €. Prvá športová stávka do výšky 50 € bez rizika. Po prvom vklade: Vstupný bonus vo výške 100 % prvého vkladu až do 10 000 € a ďalších 250 FREE SPINOV.